Greenwind Portakal Çiçeği Kolonyası


Kolonya, Türk kültüründe önemli bir yeri bulunan hem ikramı hem de temizliği sembolize eden bir gelenektir. Misafir ağırlanırken ve hasta ziyaretlerinde çoğunlukla tercih edilmektedir. Misafir ağırlamanın olmazsa olmazlarından olan kolonyanın sahip olması gereken bileşenler bulunur. Gelişigüzel üretilmiş bir kolonya cilde zarar vereceği gibi sağlıklı da olmayacaktır. Bu açıdan baktığımızda hem esansının hem de içeriğinin profesyonelce oluşturulmuş olması gerekir.

Asay Danışmanlık olarak birçok sektörde bulunan girişimlerimize bir yenisini ekleyerek Kolonya Diyarı sitemizde Greenwind markasının İstanbul distribütörü olarak satış yapmaktayız. Tüm Türkiye'de sevilen kalite ve kokunun eşsiz birleşimi Greenwind Portakal Çiçeği Kolonyası'nı İstanbul'a sunmaktayız. Portakal Çiçeği Kolonyası dışında birçok farklı esansta kolonya ve dezenfektan satışımız da bulunmaktadır.Greenwind Portakal Çiçeği Kolonyası ÜretimiKolonyaların içeriğinde bulunan esanslar çeşitlilik gösterir. Genel olarak kullanıcı memnuniyetine bakıldığında fresh kokular daha ferahlatıcı ve tercih edilme oranı yüksek olanlardır. İçerikte bulunan esansların kalitesi kolonyanın kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu açıdan baktığımızda Greenwind markasına ait tüm kolonyaların esans üretimleri distribütörü olduğumuz Bitki Vadisi AŞ'ye aittir. Bu yöntemle kolonyanın kalitesi tamamen kontrol altına alınarak yüksek kalitede üretim sağlanabilmektedir. Bitki Vadisi'nin Mersin'de yer alan üretim tesislerinde günde 20.000 adede kadar yüksek teknolojiye sahip makinelerle dolum yapılmaktadır. Depolama ve kalite kontrol departmanlarında da aynı teknoloji kullanılarak tedarik zincirinde aksaklık oluşması önlenmektedir.

Distilasyon yöntemiyle meyve ya da bitkilerden esans özleri elde edilmektedir. Bu özler esansın hammaddesini oluşturmaktadır. Distilasyon yöntemi zahmetli ve profesyonel bir işlemdir. Tercih edeceğiniz Greenwind kolonyaları profesyonelce ve ileri teknoloji üretimi ürünlerdir.


Greenwind Portakal Çiçeği Kolonyası İçeriğiKolonyanın içeriğini etil alkol, su ve esans oluşturur. Esansın kalitesi ve kalıcılığı kolonyayı öne çıkaran unsurların başında gelir. Teknolojik altyapıya sahip tesislerde bu birleşim kolonya haline getirilir. Öncelikle su ve etil alkolün karıştırılmasıyla saf kolonya imal edilir. Bu saf kolonyaya son aşamada esans katılarak kolonya son halini alır. Tesislerimizde farklı esanslardan oluşan kolonyalar üretilmektedir.

Kolonyanın içeriğinde bulunan portakal çiçeği, portakal ağaçlarının çiçek kokusunu ve olgunlaşmış meyvelerinin kokusunu taşımaktadır. Çiçek kokuları ferahlık sağlarken narenciye kokusu da kalıcı ve fresh bir etki bırakmaktadır. Çiçek kokusunun ferahlatıcı etkisi sayesinde sıklıkla kullanılması rahatlamayı sağlar.

Narenciye kokuları kolonyalar tarafından sıkça kullanılan esanslardandır. Portakal çiçeği de son yıllarda popüler kolonyalar arasında revaçtadır. Bunun dışında mandalina, limon ve lime limon da sıkça tüketilen kolonyalar arasındadır. Greenwind markası olarak ürün yelpazemizde bu kolonya türlerinin hepsi bulunmaktadır.


Dezenfektan Olarak KolonyaKültürümüzde sadece kokusu için kullanıldığı bilinen kolonyanın aslında en önemli özelliği güçlü bir dezenfektan olmasıdır. İçeriğindeki etil alkol bakteri ve virüsleri öldürerek hijyen sağlamaktadır. Pandemi döneminde uzmanlar tarafından sıkça kullanmamız gerektiği söylenmiş, bu sayede toplumun büyük kesimi kişisel hijyenini sağlamıştır.

Dezenfektan olarak kullanılan kolonyalar 80 derece alkol seviyesine sahiptir. Alkol seviyesi azaldıkça dezenfektan özelliği azalmakta, koku baskınlığı artmaktadır. Ancak Greenwind kolonyalarında kullanılan güçlü esanslar sayesinde tüm alkol derecelerinde baskın ve kalıcı koku hakimdir. Yüksek alkolün vermiş olduğu sert koku kolonyalarımızda bulunmamaktadır.

Greenwind Portakal Çiçeği Kolonyası da hoş kokusunun yanında güçlü bir dezenfektandır. Dezenfektan kullanımını tercih etmeyen kişiler tarafından ferahlığı ve kalıcı kokusu nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Günlük kullanıma uygun olması, spreyli şişesi sayesinde gün boyu yanınızda taşıyabileceğiniz ve kullanabileceğiniz bir üründür. Sprey özelliği sayesinde kolonya hem daha fazla alana nüfuz etmekte hem de dökülme ve israf önlenmektedir.